MIO

Kaschütz

Kaschütz je v prvom rade zodpovedná, ekologicky a ekonomicky mysliaca a obchodujúca firma. Perfektná súhra medzi intenzívnou výskumnou prácou, technologickými inováciámi, najmodernejšími výrobnými metódami a tradičným umením manuálnej výroby, robí z renomovaného podniku už viac ako 100 rokov váženého a uznávaného partnera vo veciach "vykurovacej technológie".

 

webová stránka: www.mio-ofen.at
 

VIDEO - stavba MIO pece
 

 

 

 

MIO MIO MIO MIO


MIO MIO MIO
 
 


Kaschütz

EKO

Ekonomicky a ekologicky správne vykurovanie. MIO okúzľuje svojím vyváženým pomerom ceny a úžitku. MIO ušetrí pri správnom použivaní až 40% nákladov na energie, čím sa obstarávacia cena v priebehu niekoľkých pár rokov amortizuje. Drevo predstavuje domáce a stále dorastajúce palivo. Približne polovicu našej krajiny tvorí les. Trvalo udržateľné a starostlivé obhospodarovanie zabezpečí nielen jeho zásoby, ale vytvára aj pracovné miesta.

Kaschütz

Drevo

V MIO sa vykuruje výlučne s drevom alebo drevenými briketami. Keď drevo v lese spráchnivie, vzniká to isté množstvo oxidu uhličitého, ktoré sa uvoľní aj pri jeho správnom spaľovaní. Obnoviteľné, na CO2 neutrálne palivo, drevo, nás robí nielen nezávislými od rafinérskych, elektrárenských a plynových nadnárodných spoločností, ale chráni aj naše životné prostredie.

Kaschütz

Funkčnosť a dizajn

Funkčnosť a dizajn na najvyššej úrovni. MIO funguje ako kozub aj kachľová pec. To znamená, MIO na jednej strane okamžite odovzdáva do miestnosti teplo a na druhej strane ho prostredníctvom rafinovaného kanálového systému zo šamotu uchováva na dlhú dobu. Jedno zakúrenie = 6 až 12 hodín tepla! Moderný dizajn zo skla. Rôzne, individuálne možnosti konštrukcie dodajú každej miestnosti osobité čaro. Veľkoryso dimenzované sklenené dvierka umožňujú relaxačné pozorovanie plápolajúceho ohňa a vytvárajú príjemnú, uvoľnenú atmosféru.

Život

Pohodlie, ktoré stojí za to. MIO sa vytváraním množstva príjemného sálavého tepla postará o vynikajúcu klímu v miestnosti. Teplo pôsobí na pokožku ako slnečné lúče. Zdravé bývanie v dôsledku vyššej vlhkosti vzduchu (40-60%), čo má pozitívne účinky na celý organizmus. Zreteľne menej bolestí hlavy, zachripnutí a únavy sa postarajú o nový pocit zo života.

Kaschütz

Sťahovanie

Sťahovanie sa – žiadny probém. MIO je možné kedykoľvek a s malým vynaložením síl rozmontovať. To znamená, že MIO nie je viazaný na jedno miesto ako murovaná kachľová pec alebo pevne zabudované centrálne kúrenie. V skratke, zoberiete si svoje kúrenie jednoducho so sebou. Preto je MIO optimálne vhodné aj pre nájomné byty. MIO ako aktuálne a energiu šetriace dodatočné kúrenie na prechodné obdobie alebo alternatívne centrálne kúrenie pre nízkoenergetické domy. Zmena farby – úplne individuálne. Aby sa MIO perfektne hodil do nového obytného priestoru, je možné sklá jednoducho vymeniť.

PLUS

Vysokokvalitné príslušenstvo pre viac komfortu. Na želanie je možné MIO dovybaviť rôznym príslušenstvom presne podľa Vašich osobných požiadaviek.
Teplovodný výmenník - nasadený na vložku, využíva jej vysoké výstupné teploty na ohrev vykurovacej vody prípadne teplej úžitkovej vody do zásobníka.
Elektronická regulácia euromatic - odstráni po zapálení dreva ďalšiu obsluhu pece. Mikroprocesor stráži pomocou snímača teplotu horenia a v optimálnom čase plneautomaticky uzavrie prívod vzduchu.

MIO 2 - technické údaje

Výkon: 2,75 kW (prikladací interval 6 hodín); Dávka dreva min/max: 2,5/4,5 kg; Hmotnosť: 390 kg; Dymovod: pr. 150/160 mm; Priemerná teplota spalín: 130 °C; Prietok spalinových častíc: 24 g/sec; Podtlak v komíne: 12 Pa; Účinnosť: > 87 %

MIO 2 - technický výkres

Kaschütz - MIO 2 - technický výkres

MIO 4 - technické údaje

Výkon: 4,5 kW (prikladací interval 6 hodín); Dávka dreva min/max: 4,0/7,5 kg; Hmotnosť: 510 kg; Dymovod: pr. 150/160 mm; Priemerná teplota spalín: 136 °C; Prietok spalinových častíc: 33,5 g/sec; Podtlak v komíne: 12 Pa; Účinnosť: > 87 %

MIO bolo vyvinuté špecialistami na pece a vyznačuje sa veľmi vysokou účinnosťou. Vyše 87% energie obsiahnutej v dreve je počas spaľovania odovzdávanej ako teplo.

MIO 4 - technický výkres

Kaschütz - MIO 4 - technický výkres

MIO - technické parametre

  MIO 2 MIO 4
Rozsah výkonu EN15250 [kW] 1 – 1,9 1,8 – 3,6
Množstvo paliva max. [kg] 4,5 7,4
Množstvo paliva min. [kg] 2,25 3,7
Dĺžka polena max. [cm] 33 33
Priemer polena [cm] 3 – 5 5 – 10
Pozn.: Maximálny výkon Vašej kachľovej pece dosiahnete prikladaním maximálneho množstvo paliva v intervaloch 8 hodín.

MIO - schéma s popisom

Kaschütz - MIO - schéma s popisom